KONST / Litografier / Mapp 12948016
nr 1294 8016
Evert Taube
(1890-1976), Sverige
Mapp, 6 st, Minnen från Pampas. Signerad, numrerad 195-upplaga, daterad 1972. Motivet: 37x48 cm
Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 december 2019
kl 20:13:44
500 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
600 kr
Evert Taube
Läs mer om Evert Taube